BLOG

Koklayarak İyileşin

Koku ; nesnelerden yayılan zerrelerin burun zarı üzerindeki özel sinirlerde uyandırdığı duygu şeklinde tanımlanmaktadır. Yani herhangi bir nesnenin kokusunu algılayabilmek için o nesneden yayılan koku moleküllerin burnumuza ulaşması gerekmektedir.

 Kokusunu algıladığımız her şeyde bu koku molekülleri bulunmaktadır. Bu moleküller genel olarak havaya kolay karışan, uçucu moleküllerdir.

Kokuların Etkileri

     İnsanlar üzerinde değişik kokular değişik etkiler uyandırır. Örneğin; portakal, limon, greyfurt gibi turunçgillerin kokuları stres ve depresyon etkilerini azaltıcı, sakinleştirici etkiye sahipken, sandal ağacı kokusu neşe, mutluluk verici ve afrodizyak etkiye sahiptir. Verilen örneklerde olduğu gibi günümüzde birçok kokunun insanlar ve hayvanlar üzerinde ki etkileri bilinmektedir. Ancak bu etkiler her zaman aynı olmamaktadır. Örnek olarak yasemin kokusunu ele alabiliriz. Yasemin Hindistan'da çok yaygın olarak kullanılan bir kokudur ve çok sevilir ancak Amerika’da tüketiciler kokuyu fazla ağır bulup olumsuz görüş bildirmişlerdir.

Olumlu etkileriyle en çok tercih edilen esansiyel yağlardan zevkinize uygun olanı seçmek tabi ki sizlere kalmış, gelin bu yağları tanıyalım.

Lavanta Yağı

 Stresle baş etme konusunda en faydalı yağlardan biri olan lavanta, gerginlik, endişe ve uykusuzluk problemine de iyi.  Lavanta yağının depresyona iyi geldiği de bilinmektedir.

 Okaliptüs Yağı

 Nezle ve gribe karşı savaşan en iyi aromaterapi yağı ve anti-bakteriyel olan okaliptüs yağından birkaç damlayı sıcak suyun içine koyup solumak, solunum yollarınızın açılmasına yardımcı olur.  Kuvvetli bir kokuya sahip olan okaliptüs, keskin kokusuyla kişiyi canlandırır ve konsantrasyonu arttırır.

Nane Yağı

Nane yağı da aynı okaliptüs gibi keskin bir kokuya sahiptir.  Canlandırıcı bir koku olan nane yağını, ayrıca odaların kokusunu değiştirmek için de kullanabilirsiniz. Sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olan nane yağı, lavanta yağı ile karıştırıldığında en rahatlatıcı masaj yağlarından birini oluşturur. 

 Narenciye Yağları

Limon gibi narenciye türleri, modunuzu yükseltmeye ve zihninizi canlandırmaya yardımcı olur. Yapılan çalışmalarda, narenciye yağlarının yatıştırıcı etkiye sahip olduğu gözlemlenmiştir.

Yasemin Yağı

 Zarif kokusuyla yasemin, duyuları yeni deneyimlere açma özelliği ve afrodizyak özellik barındırır. Mutluluk ve keyif alma hissini uyandırır.

Ylang-ylang

Canlandırıcı ve aynı zamanda “romantik” olarak kabul edilen bu güzel kokulu bitki, yatak odası kokusu olarak tercih edilebilir. Ruh halinizi pozitif yönde etkileme özelliğine sahip olan bu esansiyel yağ, evinizde sakinleştirici ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur.

 

Müşteri Hizmetleri

Bilgi ve destek için müşteri hizmetleri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

ŞİMDİ ARA KURUMSAL

Mesafeli Satış Sözleşmesi | Alışveriş Koşulları

Sosyal Medya

Facebook | Instagram

Telefonlar

0850 606 60 06

aromaterapi, aromaterapi bitkiler, aromaterapi ürünleri, organik kozmetik, organik yağlar, aromaterapinin faydaları, aromaterapi zararlı mı, doğal ürünler, aromaterapi hangi hastalıklara iyi gelir, aromaterapi hangi yağı kullanmalıyım, aromaterapi nedir

Kişiye Özel Aromaterapi

Şikayetiniz için uygun olanı çözümü size özel üretiyoruz

Kişiye Özel Aromaterapi

Şikayetiniz için uygun olanı çözümü size özel üretiyoruz

TALEP FORMU